Wondering What Happened In St Petersburg?

2011 Grand Slam Standard St Petersburg, RUSWe can now tell you who made Round 3 in the Grand Slam Standard that takes place today and tomorrow in St Petersburg, RUS. Our colleague Helmut Roland has certainly done his part and forwarded us results and photographs, we failed to post them until now. The live transmission of the World Youth Latin kept us on our toes to the point of nearly overstretching ...

Rounds one and two were completed a while ago in St Petersburg. Top 48 and later will be danced tomorrow, Sunday.

Qualified for Round 3

5

Akulenko Leonid

Lozhkina Anna

Russia

11

Bitsch Björn

Williamson Ashli

Denmark

13

Basin Boris

Tamarova Veronika

Russia

15

Besedin Anton

Strelkova Ekaterina

Russia

16

Borisenok Philipp

Rukhlova Nadezhda

Russia

17

Borisov Alexandr

Yakubova Yana

Russia

18

Borodov Eduard

Utkina Ekaterina

Russia

19

Braylovsky Artem

Surikova Anna

Russia

20

Bronnikov Artem

Grishko Daria

Russia

24

Varlamov Daniil

Angudovich Margarita

Russia

30

Glukhov Alexey

Glazunova Anastasia

Russia

33

Dadashev Farkhad

Serzhantova Olesia

Russia

34

Darin Nikolay

Seredina Natalia

Russia

40

Zharkov Dmitry

Kulikova Olga

Russia

41

Zoglauer Steffen

Kpoerski Sandra januaria

Germany

43

Zevelev Alexandr

Zaputriaeva Ksenia

Russia

47

Kalnins Gundars

Freiberga Madara

Latvia

49

Kitsun Andrei

Korsak Natallia

Belarus

51

Krasnoshlyk Sergiy

Fomicheva Alena

Ukraine

60

Konovaltsev Sergei

Konovaltseva Olga

Russia

62

Koptev Mikhail

Atamantseva Alexandra

Russia

64

Korovin Viacheslav

Potemkina Maria

Russia

65

Korotchenko Vladislav

Gandembul Olga

Russia

68

Kruglov Igor

Aseeva Anna

Russia

69

Kznetsov Evgeny

Barbacheva Anna

Russia

70

Lukk Ergo

Metusala Rutt

Estonia

72

Lazarev Evgeny

Sytina Alexandra

Russia

76

Mergian Tanel

Kutt Kadri

Estonia

78

Moshenin Evgeny

Favero Genny

Italy

85

Mubarakshin Artem

Trenzeleva Anna

Russia

87

Novoselov Anatoliy

Schulz Tasja

Germany

89

Nedotsukov Anton

Mitrokhina Maria

Russia

90

Nikitin Evgeny

Spitsyna Dana

Russia

92

Novikov Ivan

Markova Veronika

Russia

94

Petrov Yuri

Kozhukhar Yana

Ukraine

102

Radiush Alexandr

Pavlova Alisa

Russia

107

Sablikhin Alexandr

Rudneva Anastasia

Russia

118

Suftin Dmitry

Makhotko Maria

Russia

120

Terekhov Artem

Morozova Olga

Russia

121

Ternovskikh Sergey

Afanasieva Valeria

Russia

127

Ulanov Daniil

Gogoladze Irina

Russia

129

Ferruggia Benedetto

Koehler Claudia

Germany

132

Philippov Andrey

Kuligina Evgenia

Russia

143

Shurin Vadim

Meshkova Anastasia

Russia

146

Yatsenko Semen

Rozhkova Anna

Russia

157

Druzhnikov Yury

Tikhonova Maria

Russia

158

Grebeniuk Mikhail

Tokareva Ekaterina

Russia

159

Geraskin Gennady

Kopeykina Anna

Russia

Latest PostsSubscribe to blog RSS